Obnovite svoje tijelo uz pomoć zelene gline

1.6.2023.

Kada čujemo riječ „glina", vjerojatno većina nas pomisli na rekvizit sa satova likovnog od kojeg se mogu izraditi razne skulpture, ili vrsne keramičare koji s istom tvrdom, sivom masom rade prekrasne skulpture ili predmete.
Ipak, zelena glina slična je konvencionalnoj samo po činjenici da su obje prirodan proizvod nastao raspadanjem stijena, te su obje zapravo skup raznih minerala prisutnih u kamenju. Zelena glina vrsta je gline koja nastaje raspadanjem vulkanskih stijena, a najviše se iskopava na područjima Francuske i Italije.
Ljekovitost zelene gline
Njena ljekovitost bila je poznata i prvim civilizacijama npr. Hipokrat (stara Grčka, poznat i kao otac medicine) je pisao o njenoj ljekovitosti i upotrebi za liječenje rana. U to doba, ozlijeđeni dijelovi tijela su se zamotavali u obloge s glinom i rane bi brže zacijelile.
Danas je najpoznatija upotreba zelene gline u obliku napitka, koji se pije tijekom 3 tjedna i kao dio detoksa tijela. Zelena glina slovi kao najbolji odstranjivač toksina iz tijela zbog svojeg neobičnog svojstva „privlačenja" toksina. Naime, zelena glina je puna negativnih iona (ima negativan naboj) dok toksini (npr. teški metali, bakterije... ) imaju pozitivan naboj. Zbog toga se vežu na čestice zelene gline, s kojom naposlijetku i napuštaju organizam. Zelena glina se nekada davno smatrala 'pametnim lijekom', jer se činilo kao da ona zna gdje je problem u tijelu i sama zna gdje ići. I dalje postoje rasprave oko toga koja je teorija istinita, iako su znanstvena istraživanja dokazala kako ona na sebe veže toksine.
 
Nadalje, njeno svojstvo vezivanja toksina na sebe nije jedino njeno svojstvo koje ju čini savršenim partnerom za detox. Ona je i bogata raznim mineralima koji su tijelu prijekopotrebni za normalno funkcioniranje, kao što su: magnezij, kalcij, selen, željezo, fosfor, mangan, kalij, silicij i natrij. 
Svi ovi minerali jačaju imunološki sustav, kalcij dodatno jača kosti, selen je iznimno dobar za kosu, kožu i nokte, a magnezij opušta živce i mišiće. Ovo su samo neki od najpoznatijih učinaka koje svi ovi minerali imaju na organizam, i daju nam predodžbu koliku snagu zapravo zelena glina krije.
Korištenje zelene gline
Koristiti se može kao napitak, maska za lice ili u kupkama. Napitak od zelene gline zahtijeva upotrebu posebne vrste zelene gline koja je namijenjena konzumaciji, dok je za kupku potrebna regularna zelena glina.
Pijenje napitka odvija se tijekom 3 tjedna, nakon čega je potrebno uzeti pauzu od nekoliko mjeseci. Pije se u sljedećim intervalima:
  •  1. tjedan: navečer umiješati žličicu praha u čaši vode i popiti ujutro bez miješanja, talog baciti
  •  2. tjedan: navečer umiješati žličicu praha u čaši vode, ujutro promiješati i popiti nakon par minuta
  •  3. tjedan: ujutro promiješati glinu i vodu i odmah sve popiti
Pripazite da zelenu glinu ne miješate niti vadite iz pakiranja metalnom žličicom, jer metal može narušiti njenu kvalitetu i zasićenost ionima i mineralima.
Maska za lice radi se od praha i vode, gdje je njena najveća uloga izvlačenje nečistoća iz lica – čak i prije nego što one izbiju na površinu. Maska za lice od zelene gline preporuča se za masnu i mješovitu kožu, jer može pomoći ukloniti masnće i nečistoće s lica. Za suhu kožu lica se korištenje maske nikako ne preporuča, jer može dovesti do dodatnog isušivanja i nanijeti više štete koži lica nego koristi.
Kupka od zelene gline savršen je način za detoks tijela izvana, jer se tijekom nje koža čisti, a um opušta. Na kožu cijelog tijela ima jednak utjecaj kao i na kožu lica: na sebe veže nečistoće i izvlači ih, a neki minerali (poput magnezija) bolje se upijaju kroz kožu nego oralno, stoga nas kupka sa zelenom glinom i na taj način obogaćuje. Nakon kupke koža je vidljivo mekša i čišća, a razina stresa vidljivo niža.
Za ovu kupku potrebna je temperatura vode od 38 stupnjeva u kojoj ćete otopiti nekoliko žlica gline i biti u kupci ne više od 15 minuta. Kupka od zelene gline pravo je wellness iskustvo koje vam može pomoći u detoksu tijela izvana, dok se za detox tijela iznutra brinemo putem cjelovitih i zdravih namirnica, ponajviše putem voća, povrća, sjemenki i cjelovitih žitarica. Biotta wellness tjedan, sadrži sve navedeno: ekološke voćno-povrtne sokove, ekološki čaj i lanene sjemenke i – kupku od soli sa zelenom glinom. U ovom paketu pronaći ćete sve potrebno sa zdrav i učinkovit detoks, nakon čega ćete se osjećati obnovljeno i puni energije!

Izvori:
https://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/zdravlje/ocistite-organizam-prirodnom-zelenom-glinom.html
https://minutzamene.com/zelena-glina-upotreba/
https://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/ciscenje-organizma-zelenom-glinom
https://lepolice.com/maska-od-zelene-gline/
https://www.tvornicazdravehrane.com/zdravi-kutak/prirodna-kozmetika/kupka-sa-zelenom-glinom-mocna-medicina-68248/
https://bioterra.hr/blog-zdravog-zivljenja/zdrav-zivot/ciscenje-koze-i-tijela-zelenom-glinom

Kako jesenske (ne)prilike utječu na našu kožu i čime možemo poboljšati zdravlje suhe i osjetljive kože

Kako jesenske (ne)prilike utječu na našu kožu i čime možemo poboljšati zdravlje suhe i osjetljive kože

S dolaskom jeseni, koža prolazi kroz razdoblje prilagodbe zbog promjene temperature, vlage i vjetra, što može izazvati različite probleme poput suhoće, iritacija i prištića. Niže temperature i oštriji vjetar oduzimaju koži vlagu, a boravak u grijanim prostorima dodatno pogoršava stanje, ostavljajući
Koje navike mogu 'ubrzati' pojavu dijabetesa?

Koje navike mogu 'ubrzati' pojavu dijabetesa?

Svjetski dan dijabetesa prilika je da osvijestimo ulogu prehrane, tjelovježbe, sna i mentalnog zdravlja u prevenciji ove bolesti. Dijabetes je metabolički poremećaj koji pogađa milijune ljudi širom svijeta, a nastaje kada tijelo ne proizvodi dovoljno inzulina ili ga ne koristi pravilno.
Spavate li dovoljno? Otkrijte tajnu kvalitetnog sna!

Spavate li dovoljno? Otkrijte tajnu kvalitetnog sna!

U današnjem brzom ritmu života, san nekima postaje luksuz. No, kvalitetan san je temelj našeg zdravlja i dobrobiti. Kada dobro spavamo, osjećamo se odmorno, imamo više energije, bolje se koncentriramo i lakše se nosimo sa stresom. Ali kako znati spavamo li dovoljno i što možemo učiniti da poboljšamo

This website uses cookies to provide a better user experience and functionality. Find out more